Úvodem

Moravskotřebovský bramborák je přehlídka folkové, country a podobné hudby na nádvoří zámku v Moravské Třebové. Akce se obyčejně koná předposlední sobotu v červenci.

ROČNÍK 2014
26. července od 14 hodin

Program:
14:00 - Folk Team (folk)
15:30 - Ivo Jahelka a Mirek Paleček (folk)
18:00 - BG Nova (bluegrass)
20:00 - Fleret (folklor/folkrock)
21:30 - Hop Trop (trampská hudba)
23:00 - Quanti Minoris

Moravská Třebová leží v překrásné krajině a celý ten náš kouzelný „dolík“ je možno obhlédnout ze západu – z Hřebečského hřebene, z východu – od Studené Loučky a nyní nově i od jihu z rozhledny Pastýřka na vrchu Pastvisko.

Kromě toho máme co nabídnout i v samotném městě, které je mezi znalci historie uznáváno jako město mnoha renesančních a barokních památek, k nimž na prvním místě náleží náš zámek se svými expozicemi. Dále náměstí a celé centrum města. V nedávné době byly zbudovány Hřebečské důlní stezky na blízkém Hřebči a za návštěvu stojí jistě i městský aquapark.
V letech 2011 a 2012 bude realizován další turistický projekt "Od renesance k baroku", který zahrnuje rekonstrikci jižní části nádvoří zámku, zahrad na parkánech a také Kalvárie na Křížovém vrchu nad městem.

Zveme tedy srdečně všechny, kteří mají rádi krásu naší země, historii s ní spojenou, společnost přívětivých lidí a především všechny příznivce „naší“ muziky k návštěvě a účasti na Moravskotřebovském bramboráku.